Stromeček II.

23. 12. 2008 | † 30. 09. 2015 | kód autora: va5

Takže, právě jsem se vrátila z návštěvy své prababičky. No, řekněme - raději nekomentovat. Není to tak, že by mi babička vadila. Spíš mi vadilo to, že jsem tam jela s rodinou.

Není to taky, že by mi tedy vadila rodina (no, ano, ale v tomto to nehraje roli, resp. menší než obvykle). Je to tím, že to probíhalo přesně tak, jak jsem si představovala.

Tedy zajímavě. Posuďte sami:

Babička-jiná než ta, za kterou jsme jeli-na mojí matku: No, X (jméno matky nehraje roli), už máte konečně stromeček?! Nemáte, že ne?

Matka na babičku: No, nemáme, jak sama vidíš, ano. A nevíš náhodou, čím to je?!

Babička do éteru: No, čím asi? Nebude to tou tvojí nebetyčnou leností?!

Matka na babičku: Ne! Je to proto, že jsi mi nedala ANI KORUNU!

Babička, opět do éteru: Aha, tak ty potřebuješ peníze? A co asi vyděláváš? A to si mám ty peníze vycucat z prstu?!

Strýc: Nechcete toho nechat? Dejte X (jako mně) peníze a ať ho jde koupit, stejně slavíme Vánoce kvůli ní...

Já: Tak dobře. Já tam dojdu, koupim nějakej malej a bude to.

Atakdále, atakdále. Byla jsem dost naštvaná, ale strom nakonec máme. Koupila jsem ho asi po hodině vybírání - byla jsem u Anděla, u Švanďáku, na Jindřišský a ještě někde na Václaváku, kde jsem ho nakonec koupila - borovice, cca 165 cm za 440Kč, což znamenalo, že jsem na něj musela připlatit ze své vlastní kapsy.

Ale máme stromeček.

Krásná se mi zdála situace, když jsem odcházela od babičky, která bydlí na Hlaváku. Šla jsem s mojí nejspíš pratetou, která šla na Jindřišskou na tramvaj.

*Podívala jsem se k prostranství, kde se měly ony stromečky prodávat. Byly tam asi 4 smrky a 2 jedle. Smrky nechceme a jedle byly drahé. *

Prateta: Tak když neseženeš stromeček, tak jim kup alespoň kapra, s tím si užijete víc než se stromem. (Myslela to mírně ironicky...)

*Z prostranství vykráčeli suverénně dva chlapi, kteří nesli prázdnou obrovskou vanu, kde dříve bývali kapři. Když se vrátili, naškrábali něco na cedulku, kterou pak pověsili nahoru na sloup. Podívala jsem se pořádně. Cedulka hlásala: "Kapři nejsou" *

Já: No, myslím, že letos budeme mít leda tak filé a větve, Kačko.

Jak ale říkám, strom máme.

Bože, jak jsem ráda, že Vánoce jsou jen jednou za rok...!

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky osobni

Související články

Copyright © 2008-2017 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.

Warning: include(reklama_roh.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/web2/nepise.cz/nepise.cz/blog/page-bottom.php on line 38

Warning: include(): Failed opening 'reklama_roh.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/web2/nepise.cz/nepise.cz/blog/page-bottom.php on line 38